(098) 444-51-45

Основні помилки у догляді за проблемною шкірою

Основні помилки у догляді за проблемною шкірою

Після зими та після літа, для багатьох проблема прищів стає справжнім головним болем: надлишок або нестача ультрафіолету, пил і спека, мороз та вітер погіршують стан проблемної шкіри. Після літа та зими дерматологи спостерігають сезонний пік акне. Про що ж потрібно пам”ятати, приводячи шкіру в порядок, щоб не погіршити стан справ? Розповімо вам про догляд за проблемною шкірою, а точніше про основні помилки.

Помилка № 1: Відсутність терпіння в боротьбі з прищами

Косметичні  і лікувальні засоби, що використовуються для боротьби з акне (якщо, звичайно, мова не йде про засоби для локальної корекції, простіше кажучи, «припікання» прищів) обов”язково проводяться курсом – зазвичай від трьох тижнів і більше, лише тоді можна розраховувати на хороший результат.

По-перше, повний цикл оновлення шкіри в середньому займає 28 днів. По-друге, шкірі потрібен час, щоб відновитися, а її природний антибактеріальний бар”єр повинен прийти в норму, лише тоді можна говорити, що прищі переможені надовго. У деяких випадках на початку лікування прищів доводиться пройти через загострення, запалення – і це нормальна реакція. Як випливає з недавніх спостережень учених, навіть у тих випадках, коли вугрі з”являються і зникають дуже швидко, на відновлення шкіри йде від двох до шести тижнів. І якщо скасувати догляд за проблемною шкірою раніше – зниклі прищі повернуться знову, оскільки антибактеріальні функції шкіри ще дуже слабкі. Інша крайність – занадто велике завзяття в боротьбі з прищами. Якщо користуватися кремом не два рази на день, а чотири, антибактеріальну маску наносити не раз на тиждень, а всі три-чотири рази в тиждень, в більшості випадків це не дасть більш швидкого результату, а лише погіршить ситуацію.

Помилка № 2: Відсутність системи у догляді

Очищення, тонізація, зволоження шкіри – ось три основних принципи, на яких тримається догляд за проблемною шкірою. Все інше – використання очищувальних, антибактеріальних і себорегулюючих масок, засобів з ретинолом, пілінги і «чистки» – це лише «надбудова» над основним очищенням. На додаток якщо, наприклад, одного разу полінуватися і лягти спати, не знявши макіяж, це може перекреслити весь курс лікування акне. До речі, сучасні дерматологи також радять власникам проблемної шкіри стежити за біоритмами: в ідеалі завершувати весь догляд за шкірою до 21.00-22.00.

Помилка № 3: Використання занадто великої кількості косметичних засобів

Намагаючись якомога швидше позбутися недоречних прищів, багато хто використовує цілий арсенал косметичних засобів – різних марок, ліній, з різними складами і, що найбільш шкідливо для шкіри, – абсолютно різних по дії й нерідко непоєднуваних за формулами (наприклад, косметика з ретинолом часто погано поєднується з ефірними маслами, препарати з саліциловою кислотою не рекомендується застосовувати разом із засобами, що містять інший популярний інгредієнт для лікування прищів. Як наслідок – шкіра стає гіперчутливою, її захисні функції серйозно порушуються, запалення посилюється, бактерії починають розмножуватися більш активно, можуть виникнути порушення пігментації. Тому краще користуватися однією лінією, підбирати ж «солянку» з різних засобів повинен лікар.

Помилка № 4: Надто часте використання очищувальних і відлущувальних засобів

За статистикою дерматологів цю помилку в догляді за проблемною шкірою здійснюють більше половини людей, які страждають на акне. На жаль – якщо дуже часто умиватися і відлущувати застарілі клітини, шкіра не стане ні менш жирною, ні менш проблемною. Швидше за все, відбудеться зворотня ситуація: акне тільки посилиться. Щоб надовго позбутися прищів, важливо відновити природний гідро-ліпідний і кислотний бар”єр шкіри, а надто часте очищення і особливо використання скрабів не дозволяють цього зробити.

Помилка № 5: Використання невідповідних косметичних засобів

«Жорсткі» очищувальні засоби, лужне мило, засоби з високим вмістом спирту – все це може викликати загострення акне і буде негативно впливати на догляд за проблемною шкірою. Забивати пори можуть також сонцезахисні креми (в усьому винні деякі сонцезахисні фільтри) і декоративна косметика. Причому якщо на кремі написано «для всіх типів шкіри», це не обов”язково означатиме, що він підійде для проблемної, найчастіше мається на увазі шкіра, схильна до сухості, нормальна і комбінована. Якщо шкіра дуже проблемна, а також у період загострення акне краще орієнтуватися на написи noncomedogenic, тобто «некомедогенний» і for acne-prone skin, «для шкіри з акне».

Помилка № 6: Самостійне видавлювання прищів

Чому цього не можна робити, дерматологами сказано багато. Позбутися прищів таким чином не вийде, а от занести або рознести інфекцію можна запросто. До того ж така самостійна «чистка» неминуче травмує шкіру і сприяє збільшенню пор.

Ми завжди раді проконсультувати або записати Вас на прийом до наших спеціалістів за телефоном: +38 098 444 51 45.

Також Ви можете відвідати наш косметологічний центр “Reality” за адресою: м.Львів, пр.Чорновола, 67Б.

Коментарі ( 2 )
  • Віка

    Дякую! Надзвичайно корисна для мене інформація

  • Юлія

    Бракує терпіння у догляді за проблемною шкірою – це правда

Залишити коментар

3 + 6 =