(098) 444-51-45

Пігментація шкіри: види та причини виникнення пігментних плям

Пігментація шкіри

Пігментація шкіри відбувається під впливом меланоцитів – пігментних клітин, яким властива функція забарвлення шкіри. При пігментних збоях відбуваються зміни звичайного кольору шкіри.

Причини виникнення пігментних плям на обличчі та тілі:

  • прийом протизаплідних препаратів;
  • при вагітності, коли спостерігається надлишок естрогену;
  • лікування гормональними засобами;
  • дисбаланс в організмі жінки при клімаксі;
  • вікові зміни шкіри;
  • гени;
  • як наслідок після видалених прищів.

Види пігментних плям на обличчі й тілі:

Родимки або невуси. Для них характерна різноманітна кольорова гама – від легкого коричневого до чорного. Це клітини, в яких формується меланін. З родимками потрібно бути обережним, так як деякі з них можуть виявитися злоякісним.

Веснянки або ефеліди. Їх виникнення властиве людям зі світлим або рудим волоссям. Можуть з’являтися як на шкірі обличчя, так і на інших ділянках шкіри.

Лентиго – це велика темна пляма круглої форми з чітким окресленням. Може виникнути в будь-якому віці і є доброякісною пігментацією. Не залежить ні від вливу променів сонця, ні від сезону в році.

Хлоазми. Це пігментні плями на обличчі коричневого або буро-жовтого кольору. Причиною виникнення може бути вагітність або тривале перебування на сонці. Якщо хлоазми з’являються на лобі, скронях, навколо рота, повіках, то це може бути попередженням про різні захворювання: малярія, цироз печінки, глистова інвазія, хвороба яєчників, рак.

Старечі плями. Назва говорить сама за себе – це пігментація, пов’язана з віковими змінами в організмі.

Радимо прочитати статтю: “Як позбутися пігментних плям?“, чи проконсультуватися або записатися на прийом до наших спеціалістів за телефоном: +38 098 444 51 45

Також Ви можете відвідати наш косметологічний центр “Reality” за адресою: м.Львів, пр.Чорновола, 67Б.

Коментарів немає
Залишити коментар

− 8 = 1