(098) 444-51-45

Як позбутися пігментних плям?

Як позбутися пігментних плям?

На жаль, саме на обличчі найчастіше локалізуються пігментні плями. Найчастіше ця проблема зачіпає слабку половину людства – так вже влаштований жіночий організм. Іноді ці плями носять тимчасовий характер, але, як правило, вони все-таки не зникають самостійно. Тому більшість жінок часто цікавить питання як позбутися пігментних плям, а саме відбілювання пігментних плям на обличчі.

Пігментація на шкірі є результатом складного біологічного процесу, пов””””язаного зі зменшенням, збільшенням або порушенням утворення в організмі меланіну. Меланін – фарбувальний пігмент, що утворюється з тирозину – амінокислоти, яка міститься в клітинах шкіри меланоцитах, під впливом особливого ферменту – тирозинази. Особливе занепокоєння викликають пігментні плями на обличчі, причина виникнення яких може бути різною.

Причини виникнення пігментних плям

Спадковість

Генетична схильність до появи пігментних плям – найбільш неприємна причина, оскільки боротися з природою складно. Ліквідувати пляму можна, адже існує маса методів, наприклад, видалення пігментних плям лазером. Однак застрахувати себе від повторної їх появи в будь-якому іншому місці не вдасться.

Гормональні зміни

Пігментні плями можуть з””””являтися під час менструації, під час вагітності або після пологів. Такі плями дуже часто зникають самі собою, поступово бліднучи. Лікарі не рекомендують вживати дій щодо їх усунення.

Тривале перебування на сонці

Тривала дія ультрафіолету різко підвищує ризик утворення пігментних плям. Оскільки шкіра обличчя найбільш вразлива до сонячних променів, саме на обличчі найчастіше з””””являються сонячні пігментні плями. Тому в періоди високої сонячної активності рекомендується всім, без винятку, використовувати креми для обличчя, що мають сонцезахисний фактор. Особливо небезпечним є весняне сонце для ослабленої після зими шкіри.

Власне кажучи, меланін захищає шкіру від ультрафіолетових променів. Ви не замислювалися, як утворюється засмага? Всі ми знаємо, що світлі кольори сильніше поглинають ультрафіолет, ніж темні. Захищаючи шкіру від обгоряння, меланін забарвлює її в темний колір. Якщо цей процес протікає з порушеннями, засмага лягає нерівно — плямами.

Порушення цілісності шкірного покриву

Хімічні та термічні опіки, невдалий пілінг, травми шкіри, акне можуть залишити після себе непривабливі плями на обличчі.

Захворювання внутрішніх органів

Причиною пігментації на обличчі можуть бути хвороби нирок, шлунково-кишкового тракту, печінки або жовчного міхура. У цьому випадку першочергову важливість має лікування самої хвороби. Креми (захисні і відбілюючі) допоможуть не погіршити ситуацію.

Прийом ліків

Деякі лікарські засоби можуть викликати появу пігментних плям, особливо небезпечні в цьому відношенні антибіотики.

Старіння

Після 40 років у жінок зростає ризик утворення пігментних плям. Тут причинами є гормональна перебудова організму і те, що з віком клітини виробляють більше пігменту.

Неправильне використання косметичних засобів

Косметичні препарати, що містять ефірні олії, і декоративна косметика збільшують ризик появи цяток на шкірі. Також небезпечним є неадекватно часте очищення шкіри обличчя.

Нервові розлади, стрес

Порушення психіки також може бути причиною появи плям на обличчі. Наприклад, якщо ви виявили у себе на лобі широку жовтувату пляму з обідком, задумайтеся, чи все в порядку з вашої нервовою системою.

Брак вітамінів і мікроелементів

Поява плям на обличчі і тілі може сигналізувати про нестачу міді в організмі. Брак вітаміну С також є частою причиною пігментації на обличчі. У цих випадках пігментні плями самостійно проходять при виявленні та усуненні їх причини.

Процедури, що допоможуть позбутися пігментних плям

Процедури, які спрямовані на оновлення шкіри (відлущуючі) – це хімічні пілінги, шліфування, ультразвуковий пілінг.

Хімічні пілінги. Для видалення пігментних плям підходять пілінги на основі AHA – кислот (гліколева, мигдальна, молочна кислоти), саліцилової або трихлороцтової (ТСА) кислоти, ретиноїдів. Різна глибина впливу і проникнення дозволяють проводити різноманітні курси процедур з різними реабілітаційними періодами. Фахівці в даному випадку завжди орієнтуються на індивідуальні особливості пацієнта. Пілінги поверхневого впливу проводять сетами 6-10 разів, один раз на 7-10 днів. Середній пілінг – це курс з 2-3 процедур, раз в 1-1,5 місяця. Обов””””язкові рекомендації фахівця до, під час і після курсу проведення процедур.

Мікродермабразія – процедура видалення пігментних плям шляхом механічного відлущування потоком кристалів або мікрокристалів. Завдяки даній маніпуляції делікатно відділяється поверхневий шар шкіри і одночасно стимулюється оновлення його глибоких шарів, а також дерми (середнього шару шкіри). Для мікродермабразії використовуються мікрокристали оксиду алюмінію, які під натиском механічно шліфують або знімають верхній шар шкіри. Мікродермабразія застосовується для видалення пігментних плям на віковій шкірі, схильній до гіперкератозу. Методика ефективна і при постзапальній пігментації, і після вугрової хвороби, коли, як правило, змінений рельєф шкіри.

Лазерне шліфування шкіри – процедура видалення пігментних плям шляхом руйнування клітин епідермісу з надмірним вмістом пігментів за рахунок їх нагрівання. При поєднанні гіперпігментації з ознаками фото- і хроностаріння використовують лазерне шліфування шкіри обличчя (СО2 -лазер, єрбієвий лазер) з абляцією або без. Як показує практика, кращі клінічні результати відзначаються після застосування фракційного єрбієвого (1550 нм) лазера і СО2 (10600 нм), при цьому застосовують низьку енергію і високу щільність покриття.

У сучасній медицині широку популярність набрав метод фракційного фототермолізу, при якому подача лазерного випромінювання на тканину здійснюється шляхом фракціонування (розподілу) на сотні мікропроменів, що проникають на досить велику глибину (до 2000 мікрон). Такий вплив дозволяє знизити енергетичне навантаження на тканини, що в свою чергу сприяє швидкій регенерації і дозволяє уникнути ускладнень.

Фототерапія – видалення пігментних плям за допомогою стимулювання вироблення колагену і еластину.

ЕЛОС-терапія – поєднання впливу світлової енергії та електричного струму. За допомогою суміщення IPL і RF-випромінювання можна домогтися селективної коагуляції розширених поверхневих судин, видалення епідермальної гіперпігментації при мінімальному ризику пошкодження навколишніх тканин. При цьому термоефект розвивається на глибині до 4 мм. Покращення текстури шкіри і її ліфтинг досягається завдяки додатковому синтезу колагенових волокон, викликаному впливом радіохвиль. Цей ефект має накопичувальний (кумулятивний) характер і наростає від процедури до процедури. Досягнутий результат повинен закріплюватися підтримуючими курсами процедур.

Озонотерапія  – процедура видалення пігментних плям (посттравматичної або запальної пігментації), яка має протизапальну і розсмоктуючу дію на плями. Всі перераховані вище процедури можуть проводитися курсом від 2 до 5 процедур, в залежності від ступеня вираженості пігментної плями, з інтервалом раз на місяць-два. Курс і тривалість його проведення, тимчасові інтервали варіює лікар. Процедури, спрямовані на зменшення продукції меланіну (депігментуюча терапія) і позбавлення пігментних плям – це домашній і професійний догляд (креми, маски, концентрати, сироватки), фізіотерапевтичні процедури, сеанси мезотерапії. Фізіотерапевтичні процедури покращують біопроникність шкіри. Такі процедури полегшують проникнення активних сироваток і лосьйонів в глибші шари шкіри, як правило, вони містять компоненти, що переводять меланін в безбарвну форму. Курс видалення пігментних плям зазвичай становить від 10 до 15 процедур, в середньому один-три рази на тиждень.

Сеанси мезотерапії. Спеціаліст перед процедурою створює коктейль або використовує вже готовий, але з врахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Курс процедур становить 6-8 процедур, раз на 7-10 днів.

Домашній і професійний догляд (креми, маски, сироватки, концентрати та ін.). До складу засобів входять інгредієнти, що мають відбілюючу дією, найефективніші для видалення пігментних плям – це гідрохінон, перекис водню, коєва і аскорбінова кислоти, арбутин, екстракти паперової шовковиці, солодки і алоєзін. Кожний компонент має свої показання та протипоказання, особливості застосування та побічні дії. Перед застосуванням продукції необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Сьогодні розвиток технологій та естетичної медицини дають можливість грамотно і комплексно підійти до видалення пігментних плям і повністю їх позбутися. Однак, не варто боротися з плямами самостійно, таким самолікуванням можна посилити проблему. Щоб назавжди позбутися пігментних плям, зверніться до лікаря (дерматолога, косметолога), який розробить для вас індивідуальну схему і план лікування, і запасіться терпінням – боротьба з пігментацією вимагає часу.

Ми завжди раді проконсультувати або записати Вас на прийом до наших спеціалістів за телефоном: +38 098 444 51 45

Також Ви можете відвідати наш косметологічний центр “Reality” за адресою: м.Львів, пр.Чорновола, 67Б.

Коментарів немає
Залишити коментар

46 − 43 =