(098) 444-51-45

Як вилікувати демодекоз?

Як вилікувати демодекоз?

Демодекоз – ураження шкіри обличчя кліщем демодексом вугрової залози (Demodex folliculorom).

Збудник захворювання – підшкірний кліщ демодекс, паразит, якого можна виявити на цілком здоровій шкірі, особливо схильній до жирності.

Кліщі мешкають в гирлах волосяних фолікулів, в протоках сальних залоз шкіри дорослих, можуть виявлятися на шкірі волосистої частини голови, бровах, віях. Також вони довго зберігають активність поза своїм місцем існування.

Зараження кліщем демодексом відбувається від хворої людини або людини-носія (у якого немає проявів захворювання, але кількість кліщів на шкірі збільшена), проте не виключена можливість зараження від домашніх тварин. У весняно-літній період кліщі виявляються частіше.

Чіткого опису клінічної картини захворювання демодекоз не існує, оскільки активність кліща підвищується при розацеї (запальне захворювання шкіри судинного походження), періоральному дерматиті, тривалій кортикостероїдній терапії. Тому клінічна картина демодекозу схожа на прояви одного з цих захворювань. Вважається, що кліщі при цьому посилюють запальний процес.

Варто зазначити, що демодекоз може бути як самостійним захворюванням (виникати на шкірі здорової людини), так і ускладненням інших захворювань шкіри.

Найбільш характерними ознаками є свербіж і почервоніння в Т-зоні, в області повік і брів, на носі. Деякі пацієнти відзначають відчуття “мурашок” під шкірою. Також на обличчі можуть з”являтися дрібні запальні елементи з гнійним або каламутним вмістом.

Для постановки діагнозу використовують мікроскопічне дослідження. При цьому беруть зішкріб з шкіри обличчя. Аналіз може бути якісним (відображає наявність або відсутність кліща в підозрілих вогнищах) і більш значущим – кількісним аналізом (підвищення кількості кліщів в 1 квадратному сантиметрі шкіри до певних значень буде з точністю свідчити про наявність захворювання).

Лікування демодекозу

Перш за все, необхідно виключити агресивні засоби догляду, не застосовувати на ніч поживні жирні креми. Перед початком лікування проводять дезінфекцію постільної і натільної білизни.

Медикаментозне лікування демодекозу – перераховані всі варіанти лікування, але в якій комбінації вони будуть використані – визначає лікар.

• Метронідазол («Трихопол») – внутрішньо, декілька тижнів.

• Зовнішньо застосовують засоби проти корости, що проявляють свою активність і щодо кліща: 20% емульсія бензил-бензоату, мазь «Вількинсона», мазь «Ям», «Спрегаль», «Перметрин».

• Препарати сірки, що мають антимікробну дію: 5-10% сірчана мазь, гель «Делекс», «Тріхополова мазь», гель метронідазолу.

• Хороші результати дає тривале застосування препаратів азелаінової кислоти (гель «Скінорен»). Також використовують імуномодулюючі препарати та препарати, які відновлюють обмін в клітинах шкіри (гель «Куріозин»)

• Зовнішньо для області вік застосовують гель «Пілокарпіну», «Інверметрін».

• Рекомендується також отримати консультацію лікаря-офтальмолога.

Для профілактики захворювання демодекозу необхідно ретельно доглядати за шкірою обличчя, своєчасно коригувати будь-які порушення з боку роботи внутрішніх органів, особливо шлунково-кишкового тракту.

Під час лікування від демодекозного кліща слід уникати нанесення жирних кремів, особливо в нічний час. В якості основи для макіяжу використовують легкі денні креми з екстрактом ехінацеї або алое. Рекомендується використання фотозахисних засобів-SPF не менше 15.

Ми завжди раді проконсультувати або записати Вас на прийом до наших спеціалістів за телефоном: +38 098 444 51 45

Також Ви можете відвідати наш косметологічний центр “Reality” за адресою: м.Львів, пр.Чорновола, 67Б.

Коментарів немає
Залишити коментар

1 + = 2